top of page

Daniel Mieczkowski

 


Daniel Mieczkowski jest laureatem wielu konkursów fletowych, muzyki kameralnej oraz teoretycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Występował m. in. w USA, Niemczech, Austrii, Rumunii, Serbii, Czechach, Estonii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech. Do jego najważniejszych ostatnich osiągnięć należą: 
- I nagroda i nagroda specjalna Rektora AM w Poznaniu za najlepsze wykonanie utworu współczesnego na - - I Międzynarodowym Konkursie Fletowym dla Studentów im. Eugeniusza Towarnickiego w Poznaniu,
- I nagroda i nagroda Orkiestry Symfonicznej AM we Wrocławiu na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu.

- III nagroda na XXV Międzynarodowym Konkursie im. Leosa Janacka w Brnie 
- II nagroda na XVII Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlau w Uelzen 
- I nagroda na XVII Międzynarodowym Konkursie Interptretacji Pro Bohemia w Ostrawie


Zarówno jako flecista i dyrygent uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich u wybitnych muzyków. Należą do nich dyrygenci m. in.: Jorma Panula, Mark Heron, Haldis Ronning i fleciści Michael-Martin Kofler, Peter-Lukas Graf, Andras Adorjan, Gareth McLearnon, Carlos Bruneel, Sarah Louvion, Niccola Mazzanti, Giovanni Gandolfo, Antoni Wierzbiński, Ewelina Zawiślak. 


Daniel Mieczkowski jest wielokrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacji im. Józefa Elsnera, a także Fundacji Orkiestry Sinfonia Varsovia im. Franciszka Wybrańczyka i Fundacji im. Jerzego Semkowa.

 

Występował jako solista z Orkiestrą Polskiego Radia, Śląską Orkiestrą Kameralną, Warszaw Camerata, Czech Virtuosi Orchestra, Warszawską Orkiestrą Smyczkową im. Z. Brzewskiego oraz z wybitnymi dyrygentami: Jerzym Maksymiukiem, Michałem Klauzą, Pawłem Kos-Nowickim. Współpracował także z Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Występował w takich salach koncertowych jak Mozarteum w Salzburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Pomorska, Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 


W latach 2017-2019 był dyrygentem Orkiestry Kameralna N-Harmonia, a od 2019 jest dyrygentem Chóru Kameralnego Endorfina. 

Od 2020 roku jest kierownikiem orkiestry Modern Opera Art Studio.

Flecista i dyrygent. Jest absolwentem PSM I st. im. Oskara Kolberga (klasa mgr Ewy Koryckiej) oraz OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie (klasa fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc). Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem. Od 2018 roku jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. UMFC dr hab. Moniki Wolińskiej i klasie fletu dr hab. Agaty Igras. 

118616778_227594932027541_85672789275769
bottom of page