225 Karolina Roza Kowalczyk.jpg

W 2019 roku ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego.
Zadebiutowała będąc na drugim roku w partii Susanny z „Wesela Figara” Mozarta, w reżyserii Jitki Stokalskiej na deskach Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Warszawskiej Opery Kameralnej pod kierownictwem artystycznym prof. Janusza Przybylskiego.
W 2016 roku wzięła udział w projekcie „Czarodziejski flet – fragmenty” jako Królowa Nocy, w reżyserii Piotra Kurzawy, pod batutą Svyatoslava Moshegova, rozpoczęła również współpracę z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w produkcjach w reżyserii Jitki Stokalskiej: „Bastienka” na podstawie opery Mozarta „Bastien und Bastienne” w roli Bastienne i „Il Turco in Italia” Rossiniego w roli Donny Fiorilli.
W kolejnych latach współpracuje z Warszawską Operą Kameralną kreując partie: Blonda, Wanda, Madame Herz, Królowa Nocy i Donna Fiorilla m.in. z Jitką Stokalską i dyrygentem – Jose Maria Florencio. Od 2017 roku jest związana z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Na początku 2019 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Moniuszko - Pieśni vol. 3” zawierająca 24 pieśni Stanisława Moniuszki na głos wysoki, a w październiku kolejna zbiorowa - “Moniuszko - Ballady vol. 4”.

Młoda śpiewaczka we wrześniu tego roku zdobyła Grand Prix na II Międzynarodowym Konkursie Viva Calisia, a rok wcześniej wyróżnienie podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Złote Głosy. Wcześniej dała się też poznać niemieckiej publiczności zdobywając I i III nagrodę podczas konkursu w ramach masterclass w Rheinsbergu.
Artystka ma za sobą występy także w repertuarze sakralnym m.in.: „Exsultate jubilate” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Stabat Mater” Giovanni Battisty Pergolesiego we współpracy z Kwartetem Walasek. Do tej pory koncertowała na terenie Polski, Niemiec, Szwajcarii oraz Stanów Zjednoczonych.

65078296_2308341139234429_62396935996094