top of page

Przygoda z fotografią to naturalny proces, jaki zaistniał w trakcie realizacji jego licznych pasji. Kocha podróżowanie i odkrywanie różnych zakątków świata. Na co dzień działacz społeczny, założyciel i Prezes Stowarzyszenia Aktywny Zabłudów, z którym realizuje lokalne inicjatywy kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Zakochany bez pamięci w górach, zdobywca jednych z najwyższych alpejskich i tatrzańskich szczytów. Codzienną aktywność sportową motywują starty w maratonach rowerowych MTB oraz średniodystansowych biegach ulicznych. Jedną z jego ulubionych form spędzania wolnego czasu jest również muzyka, szczególnie chóralistyka.

Największą pasją Piotra Tomaszewskiego jest jednak fotografia. Jest autorem wystaw fotograficznych o różnej tematyce. Każdy moment i miejsce jest dobre do uchwycenia czegoś oryginalnego i zachwycającego i to jest głównym tematem jego wystaw- emocje i spontaniczność.

Swój warsztat fotograficzny szlifuje podczas licznych podróży, na bieżąco wdrażając wiedzę czerpaną z nauk najlepszych fotografów z ich publikacji i książek. Nie rozstaje się z aparatem, jego ujęcia są niezwykle barwne, nasycone niezmierzoną ilością barw i kontrastów. Specjalizuje się z fotografii pejzażowej, sportowej oraz reportażowej. Nie stroni także od portretów. Jego niezliczona kolekcja zdjęć wzbogacona jest ujęciami uchwyconymi za pomocą drona, jednak to lustrzanka daje mu najwięcej możliwości, a co za tym idzie satysfakcji.
 

Piotr Tomaszewski

bottom of page